Grafické návrhy kovářských výrobků pomocí CAD systémů.

Seznámení s obsahem


Minimální požadavky HW

Seznámení sprogramem

Základ výuky programu CAD se může provádět na jakékoliv verzi kteréhokoliv z mnoha programů. Pro výuku nejzákladnější obsluhy je vhodné zvolit program nastavitelný na 2D, neboť programy 3D obsahují příliš mnoho příkazových možností a začátečník se v nich velmi často ztrácí. Pro návrhy kovářské kresby se ve většině případů používá pouze 2D, kovářské výrobky jsou převážně plochého charakteru (brány, zábradlí, ploty…).
Program vhodný pro výuku je možné u většiny dodavatelů nainstalovat ve zkušební, 30-ti denní verzi, anebo ve zkušební verzi bez možnosti ukládání dat nad určitou kapacitu.
Spousta výrobců dodává zjednodušené 2D verze zcela zdarma. Pro výuku je nejvhodnější využít systém 30-ti denní verze zdarma a v případě dalšího zájmu o tuto aktivitu zakoupit plnou verzi.
Programy CAD jsou většinou náročnější na paměť a na rychlost. Pro některé operace jako např. šrafování, je nutná ještě větší paměť, než standardně doporučená, jinak program vykresluje šrafy a křivky velmi dlouho.
Základní požadavky na programové vybavení nejsou vysoké, přesto se doporučuje použít mnohem vyšší, než doporučené. Procesor alespoň 1,6 GHz, operační paměť alespoň 4 GB RAM a alespoň 500 MB prostoru na pevném disku.
Programy většinou jdou instalovat na všechny operační systémy a to i na nepodporovaný Windows XP, tak standardně Windows 7 a 8.

Hardwarové požadavky

Min. HW požadavky pro programy CAD: rozhodující pro pohodlné kreslení v programech CAD jsou rychlost procesoru, rychlost grafické karty, velikost RAM paměti a pevného disku. Příklad min. požadavků:

  • procesor ………………………………………….INTEL PENTIUM IV (nebo rychlejší)
  • operační paměť……………………………….1 GB RAM, ale doporučuje se 2 GB RAM a více
  • grafická karta…………………………………..neintegrovaná grafická karta s 1 GB DDR3, s podporou OpenGL
  • pevný disk……………………………………….minimálně 4 GB volného místa na pevném disku
  • dalšími HW limity na kterých je funkčnost programu závislá jsou: rychlosti procesoru, výpočetní výkon grafické karty, použité ovladače (aktuální ovladače grafické karty zvyšují výkon) a v neposlední řadě i rychlost pevného disku (SSD disk má mnohem vyšší rychlost načítání než plotnový disk).

POKRAČOVAT V KURZU